Jeśli sadzimy ziemniaki to trzeba będzie znaleźć czas na szukanie środków do zwalczania chorób. Trudno byłoby się bez tego obyć, dlatego że ziemniaki są bardzo mocno narażone na choroby.

To, dlatego trzeba wcześniej zakupić fungicydy, które do danej choroby są dopasowane. Może to być zaraza ziemniaka, która jest jedną z gorszych chorób. Na bulwach ziemniaków pojawiają się ciemne plamy i zaczyna się proces gnicia. Przyczyna, dla które powstaje ta choroba to grzyb, dlatego trzeba go zwalczać szybko i skutecznie. Jeśli jest ciepło i wilgotno to szanse, że ta choroba wystąpi są bardzo duże. Zastosowanie fungicydów daje bardzo dobre efekty, ale trzeba to robić znacznie wcześniej. Kolejną chorobą, która atakuje ziemniaka jest alternarioza. Jeśli jest susza i zacznie padać deszcz to szanse, że pojawi się taka choroba jest bardzo duża. Pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić to sadzić tylko sadzeniaki zdrowe. Wtedy eliminujemy te, które zostały zarażone. Jeśli jednak choroba występie to trzeba będzie wybrać środki chemiczne o bardzo dużej skutecznością. W ten sposób szanse na zażegnania zagrożenia są duże.

Ochrona dla ziemniaka

ziemniak

Im skuteczniej dbamy o ziemniaki tym więcej ich zbierzemy. Trzeba wybierać do walki z chorobami tylko to, co skuteczne. Robimy wtedy jeden czy dwa opryski i są z tego same pożywne efekty. do wybory mamy przeróżne fungicydy, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego. Skład ma znaczenie i od tego zaczynamy szukanie. Patrzymy również czy ten środek jest przeznaczony do walki z chorobą, jaka dotyczy naszych ziemniaków. Wtedy uzyskamy najlepsze efekty. trzeba stosować tylko i wyłącznie nowe fungicydy ziemniak ponieważ mają skład, który gwarantuje nam najlepsze efekty. trzeba zaznajomić się z zaleceniami od producenta i można będzie zacząć robić opryski. Choroby rozprzestrzeniają się bardzo szybko, dlatego nie mamy zbyt wiele czasu. Trzeba działać od razu żeby były z tego jak najlepsze efekty. nasze ziemniaki będą wtedy o wiele większe, co oznacza, że zarobimy na nic więcej niż przypuszczaliśmy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here